תחבורה ציבורית בברצלונה

תחבורה בברצלונה

קל מאוד להסתדר בברצלונה ולהגיע מנקודה לנקודה.

רוב האיזורים התיירותיים הם יחסית מישוריים ככה שבעזרת הרגליים אפשר להגיע ממקום למקום בקלות, ולראות דברים נוספים על הדרך. ככה מרוויחים פעמיים – גם רואים את העיר וגם קצת כושר.

אבל אם בכל זאת צריכים להסתדר עם תחבורה ציבורית הרי שברצלונה שופעת בהם והתחבורה נוחה מאוד.

מונית

בעיר המון מוניות, וכמעט בכל מקום שתחפצו, אפשר לעצור מונית.

מחיר הנסיעה בתוך העיר סביר ונסיעה ממקום למקום תעלה עד כ-10 יורו, ומעט יותר אם תרצו להגיע לאזורים טיפה מרוחקים יותר – למשל קניון דיאגונל מר שנמצא בצפון העיר.

המוניות בברצלונה בצבע צהוב-שחור. כל רכב בצבע אחר הוא אינו מונית רשמית.

אוטובוסים, מטרו ורכבות (ורכבות קלות)

בעיר פועלים אוטובוסים, אוטובסי לילה (שפועלים בשעות שהתחבורה הרגילה אינה עובדת), מטרו, רכבות, ורכבת קלה המכונה טראם-ויה ופועלת בעיקר בצפון העיר ודרומה.

כדי להגיע ממקום  למקום ניתן לשלב בין כלי תחבורה שונים, ואם אתם משתמשים בכרטיסיה, הרי שניתן גם לעבור בין כלי תחבורה ללא חיוב נוסף במשך 75 דקות מתחילת הנסיעה, אך שימו לב שחובה לתקף את הכרטיס מחדש בכל עליה לכלי תחבורה חדש (אך לא תחוייבו בשנית).

כדי להתמצא ולדעת איך להגיע ממקום למקום אנחנו ממליצים על שימוש ב google maps שעובד בעיר בצורה מצויינת, מדוייקת ואמינה. ניתן לחפש גם בעברית ותקבלו את המסלול הרלוונטי כדי להגיע אל הנקודה שאתם מחפשים.

שעות פעילות

האוטובוסים מסתיימים בין השעות 20-22 בערב, תלוי בקו. אחרי שעות אלה פועלים גם אוטובוסי לילה שנוסעים בקוים שונים, אך מחיר הנסיעה בהם זהה לנסיעה באוטובוסים רגילים/מטרו במהלך שעות היום.

קוי המטרו פועלים כל בוקר מהשעה 5 בבוקר ועד השעה 24:00 (חצות).
בימי שישי המטרו פועל ללא הפסקה עד השעה 2 בלילה, ובשבת הוא פועל ללא הפסקה כל הלילה.

כרטיסי נסיעה

כרטיסים יש לרכוש מראש במכונות המטרו. יוצא דופן הוא תשלום על נסיעה בודדת באוטובוס אותו יש לרכוש מראש באפליקציה של חברת האוטובוסים. בחלק גדול מהאוטובוסים היום ניתן לשלם בכרטיס אשראי אבל לא כדאי להסתמך על זה – גם מחיר כרטיסים יהיה זול יותר מאשר כרטיס נסיעה בודד.

שאר הכרטיסים – יש לרכוש אותם במכונות הממכר האוטומטיות שנמצאות בתחנות המטרו או בחנויות הטבק. לא ניתן לרכוש אותם באוטובוס.

מחיר נסיעה בודדת: 2.40 יורו.

T-familar מכיל 8 נסיעות ועולה 10 יורו. הכרטיס ניתן לשיתוף בין אנשים. מרגע הנסיעה הראשונה הוא תקף למשך 30 יום.

T-casual – מחירו 11.35 יורו, והוא תקף ל-10 נסיעות אך לא ניתן לחלוק אותו בין אנשים – הוא כרטיס אישי.

קיימים גם כרטיסים לנסיעות ללא הגבלה על מספר הנסיעות במשך היום, למספר ימים: ל- 2/3/4/5 ימים (ניתן לרכוש כרטיס בלינק הבא: לחצו כאן).

פרטים נוספים באתר התחבורה הציבורית של ברצלונה: Tmb.cat.